ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Категорії розділу
Поради вокалісту [2]
Уроки вокалу [5]
Пісенники, партитури [0]



Форма входу


Друзі сайту
Хор на YouTube
Молитва - могутній засіб спасіння!
Проща-дорога до Бога

Інформація
Субота, 18.05.2024, 18:18

Слава Ісусу Христу Гість | RSS

Хор можна підтримати перерахувавши кошти на
WebMoney

Z138714609649 USD

E404200850808 EUR

U968576118757 Грн




Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



free counters




Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Головна » Статті » Пісенники, партитури » Уроки вокалу

Масаж для голосу (профілактика простудних і запальних захворювань)

Голосовий апарат, як і інші системи організму, з часом слабшає під впливом хвороб або постійного перенапруження. У той же час людям багатьох професій, які «працюють» голосом: вчителям, артистам, дикторам, адвокатам, політикам - він завжди необхідний здоровим, сильним і багатим усіма відтінками.

Чи можна зберегти повноцінний голос до похилого віку? Наш кореспондент задав це запитання одному з кращих фахівців-реабілітологів - завідувачу ЛОР-відділенням євпаторійського санаторію «Орен-Крим» кандидату медичних наук Юрію Миколайовичу Ткачу.

Голос - дивовижний інструмент нашого самовираження. Відомо, що будь-яка хвороба моментально накладає відбиток на силу, тембр і висоту його звучання. Смуток, радість, гнів - також відразу ж передаються голосом.

Якщо берегти голос, не перенапружувати його до «надриву", не переохолоджувати горло надмірними порціями прохолодних напоїв і морозива, уникати простудних захворювань, то голосові зв'язки будуть служити вам до глибокої старості. Для профілактики простудних і запальних захворювань корисно загартовувати горло. Для цього його полощуть водою кімнатної температури, яку щодня знижують на один градус. Добре додавати морську сіль (1 ч. Л. На склянку води) або відвари ромашки, шавлії і звіробою.

З метою попередження ангіни та інших захворювань горла і носоглотки корисно також застосовувати точковий самомасаж. Регулярне виконання цих простих прийомів допомагає підтримувати голосовий апарат в хорошій формі.

Перед процедурою вимийте руки і обличчя і, прийнявши зручну позу, розслабтеся.

Кожну з описаних точок масажуйте 10 разів за годинниковою стрілкою і 10 разів - проти.

1. Спочатку кінчиками вказівних або середніх пальців круговими рухами масажують точки в куточках губ і точку під нижньою губою. Це допомагає зняти напругу мускулатури, що бере участь в роботі голосового апарату.

2. Массирование точок під вилицями, в місці з'єднання м'язів нижньої щелепи з кісткою (воно відразу виявляється при відкриванні рота), як і в ямці під нижньою губою, знімає напругу нижньої щелепи.

3. Потім масажують точки на виході з грудної западини і в середині грудини (в поглибленні між молочними залозами у жінок). Активізація цих точок допомагає розвивати відчуття грудного резонансу голосу і краще володіти голосовими відтінками.

4. Аналогічне відчуття головного резонансу голосу формується виконанням масажу симетричних точок, розташованих з обох боків перенісся.

5. Більш вільному проходженню повітря через ніс, необхідному для нормальної роботи голосового апарату, допомагає вплив на безліч точок: на лобі між бровами, посередині чола, на обличчі - симетрично з боків носової кістки і основи виличні кісток, трохи нижче і далі - на верхній щелепи.

6. Для профілактики нежитю ретельно масажувати точки біля основи брів і у крил носа.

7. Для підтримки гарної роботи голосового апарату слід регулярно знімати напругу мускулатури шиї. Для цього масажують область сьомого шийного хребця, біля основи шиї і плечового суглоба.

8. Знімати втому при перенапруженні голосу допомагає масаж відомих точок хе-гу і дзу-сань-лі, на які впливають для підвищення тонусу і посилення активності багатьох систем організму. Першу можна легко знайти, притиснувши великий палець руки до долоні, - наприкінці шкірної складки між великим і вказівним пальцями рук на зовнішній стороні долоні і знаходиться ця точка.

Друга розташовується в западині під колінами. Її легко виявити, накривши коліна долонями так, щоб верх коліна був на рівні верху долоні. Тоді безіменні пальці потрапляють точно в точку дзу-сань-лі.

Можна також порекомендувати кілька рецептів народної медицини, здатних допомогти при осиплости і тимчасової втрати голосу.

- Свіжовичавлений морквяний сік розвести молоком у співвідношенні 1: 3 і пити 3 рази на день по півсклянки.

- Випити на ніч склянку теплого пива, в яке додано 2-3 ст.л. молока або 1 ст.л. меду.

- Випити на ніч склянку гарячого молока, в яке додана 1 ст.л. горілки.

- Ретельно розмішати 2 яєчних жовтки, 50 г меду і 30 г коньяку. Приймати по 1 ч.л. 4 рази на день.

- Перед виступом можна відновити голос, випивши таку суміш: добре розмішати 1 жовток, 10 г вершкового масла, 20 г цукру і 5 крапель коньяку.

- Полоскання горла перед виступом соками без м'якоті (краще свежевижатими) - яблучним, апельсиновим, морквяним - також допомагає привести голосові зв'язки в норму.

Категорія: Уроки вокалу | Додав: Novileya (18.03.2015)
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Наша кнопка





Copyright MyCorp © 2024 Дизайн Андрій ЧернишЗробити безкоштовний сайт з uCoz