ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Категорії розділу
Поради вокалісту [2]
Уроки вокалу [5]
Пісенники, партитури [0]



Форма входу


Друзі сайту
Хор на YouTube
Молитва - могутній засіб спасіння!
Проща-дорога до Бога

Інформація
Субота, 20.04.2024, 16:55

Слава Ісусу Христу Гість | RSS

Хор можна підтримати перерахувавши кошти на
WebMoney

Z138714609649 USD

E404200850808 EUR

U968576118757 Грн




Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



free counters




Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Головна » Статті » Пісенники, партитури » Уроки вокалу

Вправи для відновлення вокалу

Вправи для відновлення вокалу

Дані вправи являють собою базовий курс для розробки у вокаліста правильної подачі голосу. Також, вправи сприяють розсмоктуванню співочих вузликів, відновленню змикання зв'язок. Вправи слід виконувати протягом двох тижнів.

У перші три дні виконуємо кожну годину наступні вправи (природно, на ніч вправи не поширюються!):
1.Представілі, ніби полоскати горло, тільки голову вгору не закидаємо, а повільно повертаємо ліворуч-праворуч, виробляючи звуки "полоскання горла" до тих пір, поки вистачає дихання.
2.Глубоко взяли дихання ротом, повільно видихаючи, мичім, при цьому одночасно легенько Стукало вказівними пальцями по ніздрях.
3.То ж саме, що і друга вправа, тільки замість постукування пальцями по ніздрях, стукаємо по носо-губні (мімічним) зморшках.

Через три дні до цих вправ додаємо наступні, виконуючи також, щогодини:

4.Легонько стукаємо пальцями по верхній губі, вимовляючи при цьому "б-б-б-б-б", поки вистачить дихання.
5.Легонько стукаємо пальцем по нижній губі, вимовляючи при цьому "ви-ви-ви-ви-ви" або "зе-зе-зе-зе".
6.Глубоко взяти дихання ротом. Кулачком стукаємо по грудях, від одного плеча до іншого, вимовляючи співуче в низькому регістрі "А -а-а-а-О-о-о-о-У-у-у-у". Чи не поспішаємо, економимо дихання.

Через три-чотири дні до цих вправ додаємо наступні, виконуючи всі вправи через кожні ДВІ ГОДИНИ: 7. Взявши ротом дихання, вимовляємо "МАМ", на кінці приголосну "Ем» не кидаємо, а продовжуємо, видихаючи носом, мукати, одночасно постукуючи пальцями по обох ніздрів, поки не закінчиться запас дихання. Зробили три маленьких ковтки води. Потім заново вимовляємо "Мам" і повільно повертаємо голову з положення "прямо - направо", постукуючи пальцем лівої руки по лівій ніздрі. Знову зробили три МАЛЕНЬКИХ ковтка води. (Принципово пити саме маленькими ковтками, тоді працюють голосові зв'язки!). І третій етап вправи - з "прямо - вліво", постукуючи пальцем по правій ніздрі. Знову випили води. Воду добре замінити настоянкою трав (календула, ромашка та ін.). І не забуваємо перед кожним стилем глибоко брати ротом дихання. Теж саме вправу виконуємо на склади "Мом", "Мум", "Мім", "мим", "Мем".
Через два дні, міняємо склад "Мам" на "Бам" (отже "Бам", "Бом", "Бум", "Бім" і т.д.), ще через два дні на "Зам" і ще через два дні на "Жам".

Наступний етап вправ передбачає наявність вокальних навичок:

8.Очень корисні хроматичні розспівування. Але починати співати - ще рано. Мичім распевочку (c, # c, d, # d, e, f, # f, g і назад - g, # f, f, e, # d, d, # c, c) поштовхами на видиху виділяючи кожну нотку в рухомому темпі. Діапазон не великий, спершу - квінта (поступово збільшуємо) в низькому регістрі зі зручною теситурою.
9.Самая краща пісня для лікування і профілактики голосових зв'язок как не странно - "Підмосковні вечори". Глибоко беремо дихання ротом, потім повільно, зліва направо повертаючи голову, мичім в ніс відомий мотив "Не чутні в саду навіть шерехи", при цьому постукуємо вказівним пальчиком лівої руки по лівій ніздрі. Відповідно, і в інший бік: головою крутимо справа наліво, пальцем правої руки постукуємо по правій ніздрі. Підвищуємо на півтону, знову мичім. Ще на півтону і т.д.

Нарешті-таки, починаємо співати! Але виключно на стаккатто:

10.Не поспішайте голосити! Пісні поки не співаємо. Починаємо відому хроматичну распевочку. Збільшуємо розмір розспівування до октави (ні в якому разі не напружуємо зв'язки!) Після мукання поспівки, співаємо її з відкритим ротом, на голосну "А! А! А!" стаккатто: перед кожною ноткою беремо подих, голосоподачи - активна.
11. За звукам тризвуку виконуємо стаккатто на склади "Ма-ми-мо-мі-ма", далі на півтону підвищуємо і т.д.
12.На одній ноті виконуємо склади "Гра Гре-грі-гро-гру", потім "Так-де-ді-до-ду" і т.д.
13.Очень корисно чергування складів "Ле" і "ля". На стаккатто, на одному диханні співаємо на склад "ле" поспіль ноти діапазону квінти (c, d, e, f, g), швидко беремо дихання і продовжуємо на склад "Ля" (g, a, h, c, d) і вниз спершу подібним чином (спершу на "Ля" квінту вниз, потім повторюючись на ноті "g" переходимо на "ле".

І тільки коли переконалися, що сип і хрипота не з'явиться, що "півні" в голосі не чути, обережно переходимо на легато.
Спершу - це короткі поспівки, розспівування (можна використовувати дитячі пісеньки), потім, поступово збільшуючи навантаження, переходимо до пісень. Не забувайте перед кожним заняттям робити дуже корисна вправа №1 (полоскання горла), і починати розспівування із закритим ротом. Велику увагу слід приділяти диханню.

Для розвитку співочого дихання також існує ряд вправ:

1. На відстані 10 см дуємо на запалену свічку так, щоб полум'я злегка крениться, але не тухло.
2. Згадуємо собачок в спеку. Також, розкриваємо рот, вивалюємо мову, і дишем животом.

Категорія: Уроки вокалу | Додав: Novileya (17.03.2015)
Переглядів: 539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Наша кнопка





Copyright MyCorp © 2024 Дизайн Андрій ЧернишЗробити безкоштовний сайт з uCoz