ГоловнаРеєстраціяВхід

Меню сайту

Категорії розділу
Поради вокалісту [2]
Уроки вокалу [5]
Пісенники, партитури [0]



Форма входу


Друзі сайту
Хор на YouTube
Молитва - могутній засіб спасіння!
Проща-дорога до Бога

Інформація
Четвер, 28.03.2024, 21:31

Слава Ісусу Христу Гість | RSS

Хор можна підтримати перерахувавши кошти на
WebMoney

Z138714609649 USD

E404200850808 EUR

U968576118757 Грн




Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



free counters




Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Головна » Статті » Пісенники, партитури » Уроки вокалу

У категорії матеріалів: 5
Показано матеріалів: 1-5

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

На дворі зима. Хоча погода в різних частинах нашої країни вельми різноманітна, але небезпека для здоров'я присутній скрізь. Варто промочити або застудити ноги, або потрапити на протяг, неприємні наслідки, такі як грип чи застуда, гарантовані. Особливо обережними потрібно бути тим, чия робота пов'язана з напругою голосових зв'язок - священики, півчі, вчителі і т.д. Голос - інструмент крихкий. і берегти його потрібно не менше, ніж скрипку Страдіварі. Навіть якщо йому далеко до оперних висот, берегти його потрібно не менше, ніж скрипку Страдіварі. Отже, рецепти для усунення хрипоти і зміцнення голосових зв'язок:
* Зміцнення голосових зв'язок - ретельно розжовувати після їжі шматочок сирої цибулі. Так поступайте 2-4 рази на день протягом тижня.
* У випадку, якщо потрібно терміново відновити голос - пити чай, заварений квітами лаванди.
* 100 грамів моркви і відварюють в підлогу літрі молока. Потім відвар проціджують і п'ють по дві чайних ложки тричі на день.
* Полоскати натруджене горло можна настоєм з цибулиння перед сном і вранці до сніданку. Три чайних ложки подрібненої лушпиння заливають підлогу літром кип'яченої води і доводять до кипіння. Отриманий розчин повинен настоятися протягом 3 годин.
* Для зміцнення голосових зв'язок рекомендується періодично жувати червону горобину в сухому вигляді, а також полоскати горло маслом шавлії або лаванди. Масла додають 4 - 5 крапель на 200 мл води. Увечері добре випити склянку теплого молока зі столовою ложкою меду.
* Зміцнити голос допоможуть лікарські трави. Наприклад, корисно пити чай з чорною бузиною, мати-й-мачухою або гібіскусом. При цьому рідина добре потримати в роті кілька хвилин, перш ніж, проковтнути.
* Вилікує хрипоти звичайний хрін, який росте в будь-якому городі. Взяти невеликий шматочок хрону, розміром приблизно з чверть долоні, крейда порізати і залити третиною склянки окропу. Посуд з розчином накрити і настояти півгодини. Після цього додати дрібку цукру, розмішати і пити по чайній ложці через кожні 60 хвилин, затримуючи в роті рідину. Як правило, вже вранці буде спостерігатися відчуття значного полегшення....
 

Уроки вокалу | Переглядів: 1274 | Додав: Novileya | Дата: 18.03.2015 | Коментарі (0)

Небезпека запалення голосових зв'язок у тому, що голос дуже важко відновлюється. А тому заходи лікування повинні бути комплексними і приймати їх треба негайно. По-перше, слід приймати всі медикаментозні призначення лікаря. Ну а по-друге, використовувати народні лікувальні засоби.

Можна, наприклад, заварити спеціальний чай проти хрипоти: 1 ст. ложку квіток алтея залити склянкою окропу, додати трохи меду і пити повільними ковтками через кожну годину.

Яблуневий лист, висушений у темному місці, служить відмінним засобом від простудной хрипоти. Треба лише жменю сушеного листа заварити 2 склянками окропу. Пити настій, як звичайний чай (теплим), по півсклянки кожні 2 години.

Голос повернеться вже через добу. Також корисно приготувати склянку свіже вичавленого морквяного соку, змішати його з 3 ст. ложками меду і приймати по ст. ложці 4-5 разів на день.

Є й інші варіанти: у склянку з гарячим молоком покласти ст. ложку меду і пити маленькими ковтками. Можна приймати теплий сік ріпи або капусти. Не забувайте про користь полоскань. Для цього 100 г очищеної моркви треба зварити в півлітра молока, процідити і полоскати цим молоком горло.

Полоскати горло треба наступним чином: набрати в рот молоко, закинути голову і полоскати горло, беззвучно вимовляючи при цьому: УУУУ-ОООО-АААА. Можна також свіжий курячий жовток розмішати в склянці теплого молока і пити маленькими ковтками або полоскати цією сумішшю горло.

Після кожної процедури полоскання необхідний масаж гортані. Для цього великим і вказівним пальцями треба масажувати область гортані 2 хвилини у напрямку від підборіддя до грудей.

На ніч слід робити компреси. Тут народна медицина радить використовувати мед, підігріте соняшникова олія або сир.

Уроки вокалу | Переглядів: 440 | Додав: Novileya | Дата: 18.03.2015 | Коментарі (0)

Голосовий апарат, як і інші системи організму, з часом слабшає під впливом хвороб або постійного перенапруження. У той же час людям багатьох професій, які «працюють» голосом: вчителям, артистам, дикторам, адвокатам, політикам - він завжди необхідний здоровим, сильним і багатим усіма відтінками.

Чи можна зберегти повноцінний голос до похилого віку? Наш кореспондент задав це запитання одному з кращих фахівців-реабілітологів - завідувачу ЛОР-відділенням євпаторійського санаторію «Орен-Крим» кандидату медичних наук Юрію Миколайовичу Ткачу.

Голос - дивовижний інструмент нашого самовираження. Відомо, що будь-яка хвороба моментально накладає відбиток на силу, тембр і висоту його звучання. Смуток, радість, гнів - також відразу ж передаються голосом.

Якщо берегти голос, не перенапружувати його до «надриву", не переохолоджувати горло надмірними порціями прохолодних напоїв і морозива, уникати простудних захворювань, то голосові зв'язки будуть служити вам до глибокої старості. Для профілактики простудних і запальних захворювань корисно загартовувати горло. Для цього його полощуть водою кімнатної температури, яку щодня знижують на один градус. Добре додавати морську сіль (1 ч. Л. На склянку води) або відвари ромашки, шавлії і звіробою.

З метою попередження ангіни та інших захворювань горла і носоглотки корисно також застосовувати точковий самомасаж. Регулярне виконання цих простих прийомів допомагає підтримувати голосовий апарат в хорошій формі.....

Уроки вокалу | Переглядів: 519 | Додав: Novileya | Дата: 18.03.2015 | Коментарі (0)

Вправи для відновлення вокалу

Дані вправи являють собою базовий курс для розробки у вокаліста правильної подачі голосу. Також, вправи сприяють розсмоктуванню співочих вузликів, відновленню змикання зв'язок. Вправи слід виконувати протягом двох тижнів.

У перші три дні виконуємо кожну годину наступні вправи (природно, на ніч вправи не поширюються!):
1.Представілі, ніби полоскати горло, тільки голову вгору не закидаємо, а повільно повертаємо ліворуч-праворуч, виробляючи звуки "полоскання горла" до тих пір, поки вистачає дихання.
2.Глубоко взяли дихання ротом, повільно видихаючи, мичім, при цьому одночасно легенько Стукало вказівними пальцями по ніздрях.
3.То ж саме, що і друга вправа, тільки замість постукування пальцями по ніздрях, стукаємо по носо-губні (мімічним) зморшках.

Через три дні до цих вправ додаємо наступні, виконуючи також, щогодини:

4.Легонько стукаємо пальцями по верхній губі, вимовляючи при цьому "б-б-б-б-б", поки вистачить дихання.
5.Легонько стукаємо пальцем по нижній губі, вимовляючи при цьому "ви-ви-ви-ви-ви" або "зе-зе-зе-зе".
6.Глубоко взяти дихання ротом. Кулачком стукаємо по грудях, від одного плеча до іншого, вимовляючи співуче в низькому регістрі "А -а-а-а-О-о-о-о-У-у-у-у". Чи не поспішаємо, економимо дихання.

Уроки вокалу | Переглядів: 535 | Додав: Novileya | Дата: 17.03.2015 | Коментарі (0)

Проблеми:

1. Кажу (і співаю відповідно) в ніс (а перегородка в носі начебто пряма);
2. Не можу співати в ноту, «втікають» в неї, беру не її відразу, а десь поряд;
3. не вмію співати (і кричати!) голосно. Раніше міг, зараз навіть крикнути
без перенапруження голосових зв'язок не можу.
4. Чую, що фальшивлю, але нічого вдіяти не можу.

Пункт 1 і частково стосуєтьсяі 2-го.

Закритий склад «М».
Зробіть швидкий вдих носом. Одночасно опустіть гортань, як під час позіхання і відкрийте ніздрі. На видиху заспіваємо одну ноту на приголосну «М».
Гортань залишається внизу. Нижня щелепа опущена так, що зуби не стосуються один одного. Мова лежить вільно. Губи зімкнуті, але не напружені. Ніздрі відкриті.
Ви повинні добитися утримання довгого рівного звуку. Вібрація (легке тремтіння) відчувається в області носа, перенісся, щік, підборіддя. Епіцентр вібрації знаходиться на передніх верхніх зубах.
Намагайтеся не допускати гугняво призвука. Не тягніться до ноті знизу, атакуйте зверху, як би натискаючи на уявну клавішу. В іншому випадку нота вийде дещо заниженою, або буде присутній відчуття, що ви «під'їжджаєте» до ноті, не точно інтонуючи.
Починати цю вправу треба з будь-якій зручній вам ноти, що знаходиться в середині діапазону, і поступово підвищувати і знижувати тон.
Автор не рекомендує робити цю вправу у високому регістрі, залишайтеся в низькому і середньому.

Пункт 2

Те що Ви чуєте свою фальш - є оч. гуд, мабуть просто координація слуху та вокального апарату не розвинена. Це лікується набагато простіше, ніж відсутність слуху. .......

Уроки вокалу | Переглядів: 1362 | Додав: Novileya | Дата: 21.11.2011 | Коментарі (0)

Пошук

Наша кнопка





Copyright MyCorp © 2024 Дизайн Андрій ЧернишЗробити безкоштовний сайт з uCoz